INTENZIVNÍ POHYBOVÁ TERAPIE

Komplexní a vysoce specializovaný přístup k léčbě pro pacienty, kteří mají neurologické postižení v důsledku cévní mozkové příhody, dětské mozkové obrny /DMO/, vývojového opoždění a traumatického poranění mozku.

THERATOGS – TERAPIE, KTEROU SI NOSÍTE NA SOBĚ

Je speciální a intenzivní pohybová terapie určená klientům s neuromotorickou dysfunkcí.

Theratogs je ortotickým spodním prádlem, který se skládá z dvoudílného oblečku, vestičky a kraťásků. Celý oblek lze doplnit pružnými tahy aplikovanými individuálně podle aktuálních potřeb klienta, např. korekce postavení pánve, stimulace oslabených svalů při skoliotickém držení páteře či kyfotického zakřivení.

Obleček poskytuje pomoc při správném vedení pohybu, vede ke zlepšení posturální kontroly pomocí ideálního nastavení těžiště a opěrné báze. Zlepšuje stabilitu trupu, snižuje přebytečný výdej energie, který vyplývá z neefektivního pohybu. Zkvalitňuje postoj, rovnováhu, chůzi a pohybové vlastnosti. Po určité době lze theratogs nosit celý den na sobě a tím podporuje fyziologické nastavení těla. Tělo se přizpůsobuje dlouhodobému užívání oblečku a postupně se mění a zkvalitňují pohybové stereotypy. Umožňuje tak integraci terapeutického efektu do domácího prostředí. Při aplikaci oblečku zůstanou svaly aktivní, ale pracují v novém fyziologičtějším nastavení. Klientovi se tak lépe daří zklidnit a zaostřit pozornost na danou aktivitu. Funkce theratogu však není bezmezná. Např. se s ním nedají korigovat strukturální vady.

Toť teoretická fakta. Praxe už je jen na vás a naší klinice.