Fyzioterapie miminek

Nově poskytujeme služby ACT v pediatrii a dětskou DNS

Fyzioterapeutický tým SAREMA nově nabízí pro vaše děti:

Speciální terapii ACT – asymetrický motorický vývoj kojenců a batolat do 3 let. Nejedná se o službu určenou pouze dětem s neurodiagnózou, terapie je určena všem dětem s predilekcí, s asymetrickým vývojem, plagiocefalií či s opožděným vývojem. Více informací vám podá fyzioterapeutka Iva Linhová, tel. 777 104 651, e-mail: linhova@sarema.cz.

Dynamická neuromuskulární stabilizace (dětská DNS) je diagnostický a terapeutický koncept (autorem je prof. Pavel Kolář) při léčbě nejen neurologických, ale také ortopedických diagnóz dětí, jako je například dysplazie kyčlí. Toto cvičení se uplatňuje jako efektivní doplněk k indikovaným třmínkům a peřinkám, jelikož svalová aktivita má formativní vliv na klouby. Více informací vám podá fyzioterapeutka Tereza Valíková, tel. 607 929 933, e-mail: valikova@sarema.cz.

Cvičení s dětmi – prevence i zábava – Cvičení probíhá formou her a říkanek, kdy se zaměřujeme například na zlepšení chabého držení těla a skoliózy páteře, a také na dechová cvičení. Specializujeme se na problémy klenby nohy (ploché nohy, příčně i podélně) a na různé vychýlení kolínek. Nezapomínáme, že kvalitní a pravidelné cvičení je i pro děti bez obtíží důležitou prevencí.