ALTERNATIVNÍ PODPŮRNÁ LÉČBA

Kromě klasické fyzioterapie máte možnost u nás vyzkoušet i alternativní podpůrnou léčbu, která v kombinaci s klasickými metodami podpoří a urychlí Vaše uzdravení.

Alternativní podpůrná léčba, 60 min., 800 Kč

  • Harmonizace tělo & duše
  • Komunikace, vzájemné sdílení a inspirace
  • Čínské baňkování
  • Dornova metoda
  • Breussova masá
  • Thajská masáž chodide
  • Kraniosakrální terapie
  • Metoda míčkování

Kraniosakrální terapie

60 min., 800 Kč

Kraniosakrální rytmus (CSR) -tento pravidelný rytmus můžeme sledovat vzhledem k anatomii CNS na lebečních kostech a kosti křížové, ale i na celém těle.

Frekvence CSR je 6 – 12 cyklů za minutu. Jeho formování začíná již v děloze a jeho funkce končí smrtí. Fyziologie tohoto rytmu neexistuje pouze u lidí, ale i u zvířat. Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř Vašeho fyziologického systému. Stav rytmu ovlivňuje Vaše pohybové funkce, myšlení i emoce. V kraniosakrální terapii věnujeme pozornost rozpouštění blokád uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.

Indikace: autismus, astma, bolesti hlavy, migrény, cerebralní paralýza, downův syndrom, deprese, DMO, enuréza – noční pomočování, epilepsie, exophtalmus – vystoupení oka z očnice, mentální retardace, meniere syndrom, motání hlavy – závratě, ochrnutí obličeje, cukání v obličeji, onemocnění oběhového systému srdce, hyperkinetický syndrom, hypertenze – vysoký krevní tlak, neurastenie, rachitida – křivice, nespavost, sinisitis – zánět vedlejších nosních dutin, skolióza, strabismus, struma, smyslové vady, neuralgie trigeminu, patologické změny páteře, záněty středouší.

Čínské baňkování

60 min., 800 Kč

Uvolnění napětí svalů, fascií, prokrvení, aplikace na akupunkturní body a dráhy. Provádí se pomocí skleněných baněk.

Aromaterapie

60 min., 800 – 1000 Kč

Používáme různé aromaoleje, na míru si každý klient najde svoji rostlinnou esenci a vůni. Ta se aplikuje přivoněním, do oleje, masáží, do difuséru. Vybereme nejvhodnější vůni / esenci dle aktuální životní etapy, ročního období, věku, prožívaného traumatu a v době zvýšené zátěže (jak fyzické, tak psychické).

Fyzioterapie

60 min., 800 Kč

Ostatní konzultace, 60 min., 800 Kč

Alternativní podůrnou terapii objednávejte u fyzioterapeutky Marcely Vejmelkové, tel. 777 104 653, e-mail: vejmelkova@sarema.cz