VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ

Nedaří se vám dostat do potřebné kondice? Snažíte se změnit svůj životní styl, ale hledáte potřebnou podporu a průvodce touto změnou? Nebo chcete upravit stravovací návyky vašich dětí či celé rodiny? Pomůžeme vám najít reálné cíle a navrhnout postupné změny vašeho jídelníčku. Naši klienti se naučí sami vhodně kombinovat složky stravy a pochopí principy, které vedou k dosažení dlouhodobého efektu ozdravení i duševní pohody.

Výživové poradenství, 60 min., 1000 Kč

Výživová poradkyně: Mgr. Marcela Vejmelková

VZDĚLÁNÍ
Střední a vyšší odborná škola zdravotnická Herty Lindnerové – Teplice v Čechách, obor fyzioterapeut

Kurzy: 2014 Výživové poradenství, 2016 Detoxikace a odkyselení organismu

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ V TĚHOTENSTVÍ

S ohledem na trimestry (pozitivní ovlivnění ranní nevolnosti, otoků, zácpy, pálení žáhy a dalších potíží doprovázejících těhotenství). Vyvážená strava zajistí zdravý vývoj miminka a dobrou kondici maminky během těhotenství.

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ – ÚPRAVA VÁHY

Vypracování individuálního jídelníčku, osobní konzultace zaměřená na orientaci a pochopení správného kombinování složek výživy. Cílem je klienta naučit jídelníček si sestavit samostatně. Doporučení správné pohybové aktivity, vyšetření fyzioterapeutem, zhodnocení celkového zdravotního stavu (krevní testy, rozbor moči, metabolický typ).

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ V OBDOBÍ KOJENÍ

V této době je velmi důležitá správná výživa maminky, prevence osteroporózy v pozdějším věku (dostatečný příjem vápníku). Vyvážená strava ovlivňuje kvalitu mateřského mléka, a tím imunitní systém miminka a harmonický vývoj miminka. Dále pomáhá mamince dostat se na původní váhu před porodem a chrání před celkovým vyčerpáním (únava, padání vlasů…)

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ U VEGETARIÁNŮ A VEGANŮ, ZÁKLADY MAKROBIOTIKY

Správné kombinace potravin ve výživě. Cílem je zajistit vyvážený podíl všech základních složek výživy s ohledem na způsob stravování, věk a zátěž. Správná úprava potravin, orientace na trhu se „zdravými potravinami“.

VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ PRO SPORTOVCE

Úkolem je zabezpečit dostatečný a vyvážený podíl všech základních složek výživy (sacharidy, bílkoviny, tuky) s ohledem na způsob zátěže (trénik, závody, superkompenzace, růst svalové hmoty).