Narodil se andělíček

Tobík je velmi trpělivý a snaživý chlapeček

Příběh Tobiáška začal jednoho červnového dne, kdy mi tehdy tříletá dcerka řekla, že se mi do bříška schoval andělíček a skutečně jsem byla těhotná. Měli jsme s manželem velikou radost. Celé těhotenství bylo krásné a v pořádku.

Pět týdnů před termínem porodu jsem šla do porodnice sepsat porodopis. Po vyřízení předporodních formulářů jsem měla odejít, ale chtěla jsem ještě, aby lékaři zkontrolovali miminko. Ještěže. Tobiášek se narodil do hodiny, 13. ledna 2012. Porod byl akutním císařským řezem, protože byly špatné průtoky pupečníku. Tobíšek má dětskou mozkovou obrnu (DMO, spastická forma, centrální kvadrysumptomatologie s levostrannou převahou a těžším nálezem na dolních končetinách). Nosí brýle a okluzor pro úpravu šilhání. V roce a půl prodělal operaci obou očí. Každý týden jezdíme na speciální oční rehabilitace, které by i s domácím cvičením mohly odvrátit další operaci.

Tobík je velmi trpělivý a snaživý chlapeček. Máme radost, že je stále veselý, rád zpívá a hodně povídá. O všechno se zajímá a líbí se mu auta a nejraději má rád, když si spolu prohlížíme knížky. Tobiášek od třech let leze, vydrží v kleče, zatím sám nesedí a nechodí, věříme, že se to časem změní.

Od narození několikrát denně cvičíme doma a každý rok jezdíme do lázní, také týdně podstupujeme kraniosakrální terapii. Navštěvujeme bazén a výřivku. Tobíkovi jsme mohli dopřát zatím čtyři měsíční pobyty s Therasuit, toto cvičení nás velmi nadchlo a ještě více výsledky. Vhodnou intenzivní rehabilitací má šanci na velké zlepšení.

Tobíšek si své postižení uvědomuje a také své pokroky, má z nich radost a my s ním. Občas řekne, že se těší, až bude chodit, zasněně se přitom usmívá. A já mu s bolavým úsměvem, ale s vírou v srdci dávám pusu do vlásků… Velmi Vás prosím a zároveň děkuji za Vaši pomoc, že chcete být součástí pokroku za lepším zdravím a jednodušším životem Tobiáška, našeho andělíčka.

Jsme rádi za jakýkoliv příspěvek na terapii Therasuit.

Za případnou pomoc děkujeme.

Rodiče Lucie a Libor Touškovi.

DĚKUJEME ZA POMOC

Transparentní konto