Handicapovaný syn ji doprovází do práce, pacientům rehabilitací dodává naději

Stará se o handicapovaného syna. Ten se narodil se vzácnou genetickou vadou, na kterou se po dobu těhotenství nepřišlo. Dodnes je plně závislý na její péči. I proto má velmi detailní vhled do neurorehabilitační scény v České republice. Hostem mateřského podcastu je vedoucí kliniky neurorehabilitačního zařízení Sarema Brno Radana Tichá.

Radana pracovala v minulosti na záchranné službě. Zpětně je za tuto kapitolu života velmi vděčná, přestože už pár dní po porodu syna si byla jistá, že se do své milované práce už nikdy nevrátí. Její vzdělání a nasbírané zkušenosti jí při péči o syna i na nynější pozici mnohokrát pomohly.

„Dělám takovou různorodou, barevnou práci, která zahrnuje nepřeberné množství činností. V Saremě nabízíme terapie klientům od dvou do 99 let (nebo případně i déle). Dětem se snažíme ukázat, že rehabilitace může být i hezká. Snažíme se jim to podávat formou hry, protože jsou tam i děti, které jsou na cvičení odkázány prakticky po zbytek života,“ popisuje vedoucí kliniky.

Specializované neurorehabilitační programy v klinice Sarema Brno jsou zaměřeny na klienty s neurologickým postižením. Bývají to například ti, co prodělali mozkovou mrtvici, trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO), vývojovým opožděním nebo traumatickým poraněním mozku. Kromě toho poskytuje klinika také rehabilitaci pro léčbu poúrazových stavů a poruch pohybového aparátu.

Přečtěte si, nebo poslechněte, celý článek zde:

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-po-materskych-stopach-handicapovany-syn-ji-doprovazi-do-prace-pacientum-rehabilitaci-dodava-nadeji-40439436#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=abtest229_kontrolni_AA_SID_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz